Největší hříchy adaptačního procesu

Manažer kurzu Miluše Martinovská    226 006 314

TypInteraktivní virtuální třída


Postup a strategie lákání talentů ze škol i od konkurence a vlastně nakonec i celý proces náboru a výběru by se dal v mnoha ohledech připodobnit k jednotlivým fázím budování partnerského vztahu. 

Mnohokrát se snažíme dostat doslova všemi způsoby uchazeče na "první schůzku", kde ho pak přesvědčujeme o svých kvalitách, silných stránkách a výzvách, které ho v naší organizaci čekají. Vzájemně si lichotíme, dvoříme se, slibujeme si hory doly a testujeme si vzájemnou interakci při potenciálním společném soužití ve firmě. Stejně jako v partnerském vztahu pak procházíme s kandidátem i v organizaci od prvního rande až k "předmanželské smlouvě" nebo rovnou i k zásnubám a svatbě.

Bohužel, většinou hned poté, co nám kandidát podepíše pracovní smlouvu, naše pozornost prudce opadá. Místo kouzelných a romantických "líbánek", které by měly vést k budování vzájemné důvěry a k zintenzivnění a prohloubení právě ustaveného vztahu, často dochází ke ztrátě naší pozornosti o vybraného kandidáta. Už ho přece máme "jistého", tzn. pod smlouvou, tak mu není potřeba věnovat žádnou další péči.

Bohužel, místo toho, abychom po zásnubách (rozumějte po podpisu pracovní smlouvy nebo příslibu zaměstnání) stále drželi kandidátovo prvotní poblouzněné okouzlení a prohlubovali zamilovanost, v mnoha ohledech místo času pro líbánky (resp. pro adaptační proces ve firemní praxi) nastupuje prozření, konec romantiky a přechod do "reality života". Bez ohledu na to, zda jsou "na reálný život" a řešení běžných obyčejných věcí naši partneři již připraveni. Často jsou frustrovaní, otrávení, znepokojení a v nejednom případě náš podnik opouštějí.

Pokud se v některé z výše uvedených situací poznáváte, pak je náš online kurz "Smrtelné hříchy adaptačního procesu" určen právě pro Vás.

 • Dozvíte se, jak celý proces adaptace naplánovat, designovat i efektivně řídit.
 • Naučíte se nastavit vše tak, aby to dávalo smysl, bylo efektivní a zároveň naprosto nezahltilo jak nově příchozího zaměstnance, tak personalistu nebo školitele.
 • Poznáte největší hříchy adaptačního procesu a získáte povědomí o systémových nástrojích i řešeních pro jeho optimální zvládnutí.

Manažerům všech úrovní řízení a pracovníkům personálních útvarů odpovídajícím za výběr a adaptaci zaměstnanců.

Vzorový adaptační plán

 • Na příkladu zásadních hříchů adaptace spolu během 180 minut postavíme kompletní vzorový adaptační plán.

Ukážeme si, co dělat před nástupem

 • Adaptační proces začíná již prvním kontaktem s nastupujícím zaměstnancem (uzavření pracovní smlouvy).
 • Jaké informace můžeme hned poskytnout?

První pracovní den

 • Adaptační plán, představení nového zaměstnance na pracovišti, nezbytná školení, kolečko, věci nutné k práci a první úkoly.

Méně je někdy více

 • Nemá smysl je zahltit přívalem informací.
 • Vytvoříme ?orientační balíček? nebo ?příručku pro nové zaměstnance?.

Mluvte s nováčkem na rovinu

 • Nedílnou součástí adaptačního plánu jsou pravidelné pohovory s nadřízeným. Úvodní rozhovor, očekávání, průběžná zpětná vazba. Ocenění.
 • A spousta otázek: jak zvládá své povinnosti, jestli je spokojen, jestli všemu rozumí.

Závěrečný rozhovor

 • Délka adaptačního procesu většinou odpovídá délce zkušební doby.
 • Zhodnoťte výsledky adaptace, stanovte si další cíle a ujasněte si úkoly na další období.

Výukový webinář, interaktivní diskuze.

 • připojení do virtuální třídy 8.50 - 9.00 hod.
 • program 9.00 - 11.45 hod.

Upozornění


Omlouváme se, ale všechny termíny konání tohoto kurzu již pravděpodobně proběhly.

V současné době není vypsán žádný další termín.

V případě zájmu o realizaci tohoto tématu prosím kontaktujte naše Zákaznické centrum na tel.: 226 006 300 nebo nám napište.

Nalezneme s Vámi řešení.

Děkujeme.

Počet účastníků

Esc
Oblíbené kurzy
Naposledy navštívené