Inovativní vzdělávání
a poradenství

Pozvánka - Zaměstnávání cizinců 11/2021

Zaměstnávání cizinců je častým řešením výrobních společností při nedostatku pracovní síly, ale i při obsazování manažerských pozic nebo využití odborníků - specialistů u mezinárodních firem.

České firmy bojují s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců, a proto se čím dál tím častěji obracejí na zaměstnance ze zahraničí. Velký zájem pracovat v České republice mají zejména lidí z východní Evropy, kteří jsou podle českých zaměstnavatelů spolehliví, flexibilní a loajální. Často mívají větší motivaci k práci než čeští pracovníci a mívají vysokou míru specializace. Další výhodou je v případě mezinárodních firem možnost zaměstnávat rodilé mluvčí. Pokud chcete na územím české republiky zaměstnávat cizince, musíte dodržet zákonem daný postup. Jiná pravidla platí pro zaměstnávání cizinců z EU, jiná pro zaměstnávání cizinců ze třetích zemí.

Pro zaměstnavatele je však spojeno s četnými povinnostmi vyplývajících z právních předpisů. Přijďte na náš praktický online seminář "Zaměstnávání cizinců" s JUDr. Janou Lindovou, Ph.D.

Získáte komplexní pohled na platnou právní legislativu včetně praktických doporučení a chystaných změn! Těšíme se na Vás 5. listopadu online!


Sdílet

Esc
Oblíbené kurzy
Naposledy navštívené