Gradua-CEGOS, s.r.o.
Vzdělávání Gradua


Materiály I

Vysoká odpovědnost seřizovače za kvalitu, a tedy i efektivitu výroby plastových výrobků na vstřikovacích lisech, vyvolává dlouhodobě požadavek na jejich zvýšenou odbornou způsobilost. Velmi důležitá je znalost materiálů a jejich chování. Před konáním kurzu je možné zaslat používané materiály, lektor se jim bude věnovat podrobněji.

Cíle

Cílem kurzu je:

  • znát nejběžnější materiály i zásady práce s nimi.

Určeno

Pracovníkům výroby, seřizovačům.

Obsah

  • Plasty - základní dělení, rozhodující vlastnosti materiálů pro výrobu plastových dílů se zaměřením na obvykle požívané materiály, fyzikálně-mechanické vlastnosti, struktura, charakteristika, použitelnost, příklady.
  • Nezbytné základy makromolekulární chemie, fyzikálně-mechanické vlastnosti, fyzikální, mechanické, teplotní. Tepelné, elektrické, chemické, optické a třecí vlastnosti ve vztahu k používaným materiálům a používané technologii, možné příčiny vad.
  • Vývoj v oblasti materiálů pro výrobu plastů, klíčové vlastnosti vybraných materiálů ve vztahu ke kvalitě výroby, problematika recyklátů a přísad, vliv na kvalitu výroby, co sledovat.

Metodika

Výklad, řízená diskuze, praktická cvičení.

Harmonogram

  • prezence 8.45-9.00 hod.,
  • program 9.00-16.00 hod.

Ke stažení

Manažer kurzu

Ing. Jitka Šlaisová
Telefon: 226 006 388
E-mail: jslaisova@gradua.cz


Upozornění


Omlouváme se, ale všechny termíny konání tohoto kurzu již pravděpodobně proběhly.

V současné době není vypsán žádný další termín.

V případě zájmu o realizaci tohoto tématu prosím kontaktujte naše Zákaznické centrum na tel.: 226 006 300 nebo nám napište.

Nalezneme s Vámi řešení.

Děkujeme.

Počet účastníků